אקנה: למה כל כך מורכב להיפטר מזה? (אבל אפשרי)

אקנה: למה כל כך מורכב להיפטר מזה? (אבל אפשרי)

רבים ורבות סובלים מהבעיה הזו. הפצעים מכסים את שטח העור וגורמים לצלקות בהרבה מאד מהפעמים. לרוב, זו נטייה שחוזרת על עצמה וגורמת לאי נוחות רבה ותחושות מורכבות.
האקנה, היא בעצם דלקת הנובעת משינויים הורמונליים. לכן לרוב, היא פורצת בגיל ההתבגרות. אך לא רק, התסכול יכול להיות גדול אף יותר אם הבעיה חוזרת גם בגיל מבוגר, בדרך כלל סביב גיל שלושים פלוס.
השינויים ההורמונליים יכולים להיות גם תלויי מתח. המתח גורם ליותרת הכליה לעבוד יותר ובכך השינויים ההורמונליים מתגברים.
אקנה לא נגרם מתכשירים חיצוניים, לרוב היא רק סממן למשהו פנימי, אך כן לעיתים נגרם בשל חוסר היגיינה. לרוב יעידו סובלי האקנה שהם מנקים את העור הרבה. ולא מבינים ממה הוא נגרם ומדוע אינם מצליחים להיפטר ממנו. גם לאחר שימוש בתרופות הידועות, לרוב האקנה יחזור בשלב מאוחר יותר, אם לא בוצעו שינויים מהשורש (שורש הבעיה).
השינויים ההורמונליים שהם עיקר הבעיה שגורמת לאקנה לפרוץ (אך לא רק), הם תלויי אורח חיים. האיזורים בהם מופיעים הפצעים גם כן, יכולים להעיד על סוג הבעיה. כך למשל: אקנה באיזור המצח העליון יכול להעיד על בעיית עיכול, רגישות/אלרגיה קושי בעיכול מזונות מסויימים. אקנה באיזור התחתון של הפנים סנטר וצדדיו, יכול להעיד על חוסר איזון הורמונלי מובהק הקשור למערכת המין, לעיתים בא לבשר על שחלות פוליציסטיות או חוסר איזון בווסת או דברים יותר מורכבים.
גם לתזונה יש השפעה ניכרת על שינויים הורמונליים אלו, אשר באים לידי ביטוי בעור. כידוע, לשינויים הורמונליים השפעה רחבת היקף על בריאותינו ואקנה היא רק בעיה אחת יחסית “קטנה” אשר שינויים הורמונליים יכולים לגרום.
תזונה עשירה בסוכרים, מזון מעובד אשר חסר ערך תזונתי, הורמוניים הנמצאים במזון כגון: ריסוסים בתעשיית הירקות והפירות, מזון מן החי: ביצים, מוצרי חלב, ובשר מכל סוג, כולם מכילים הורמונים מזיקים.
מעבר לתזונה נקייה ללא הורמונים מזיקים, ושינוי אורח חיים, הפחתת סטרס ופעילות גופנית, שתיית מים מרובה העוזרת לפנות “פסולת” לא רצויה באמצעות הזיעה, השתן והצואה ועוד…
את התוכנית הטיפולית אני מתאימה בקליניקה באופן אינדיבידואלי
התקשרו 0542037734

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *