בריאות השיניים והחניכיים

בריאות השיניים והחניכיים

בריאות חלל הפה: שיניים, לשון וחניכיים, הם חלק בלתי נפרד מבריאות גוף האדם. הרופא השיניים הקונבנציונלי משתמש בחומרים שיכולים להיות מסוכנים לגופינו, וממליץ על חומרים לטיפול חלל הפרה גם כן בחומרים שחלקם הוכחו כמסוכנים ורעילים.

ביתר קלות ניתן להזיק לאיברים אלו אם לא מקדישים מספיק תשומת לב. כמו כן, איברים אלו יכולים לשקף בעיות בריאותיות אחרות בגוף האדם כגון: לשון לבנה יכולה להעיד על הצטברות ליחה, פטרייה וכו’…, מחלת חניכיים או חניכיים מדממות יכולות להעיד על מחלות כלי דם או חסרים בויטמינים כמו סי ו-Q10 ועוד.

חלל הפה הוא המקום הראשוני למפגש מזון עם מערכת העיכול, בחלל הפה ישנם אינזימים אשר עוזרים להתליך הפירוק הראשוני של המזון שלנו. כאשר אנו אוכלים אוכל עתיר בסוכרים, וקמח לבן אנו מזיקים באופן ישיר לחניכיים ולשיניים. בנוסף אכילת מזונות חומציים כמו בשר ומוצרי חלב מעודדים את הPH של חלל הפה להישתנות ולהפוך לחומצי יותר שזה פחות מומלץ, הדבר גם משנה את אוכלוסיית החיידקים החיוביים בפה והאנזימים הקיימים ברוק שאלו גם משפיעים על בריאות השיניים שלנו.

דרכי הטיפול בשמירה על חלל הפה הם בראש ובראשונה שמירה על תזונה בריאה. התזונה בריאה כוללת מזונות אשר קרובים לצורתם הטבעית, מזון מלא, ללא עיבוד, שיוף והתערבות תעשייתית. דגש על ירקות, קטניות ודגנים מלאים, פירות, שקדים, אגוזים מכל סוגיהם, שמנים מכבישה קרה, שתייה מרובה של מים והימנעות ממשקאות מותססים ממותקים ודיאט, צריכה מעטה של מלח.

בנוסף לאלו, שימוש בחומרים טבעיים לטיפול ושמירה על הגיינת חלל הפה. אני ממליצה על המוצרים של ליאור לביא – ניתן לבקש את ההנחה שלי טלפונית או באמצעות קוד הקופון Natural32

קישור לאתר עם המוצרים המומלצים 

אם עשיתם סתימות בעבר והן עשויות מאמלגם דעו כי מדובר על תרכובת המכילה כספית שיכולה להזיק מאד לבריאותכם. כיום ניתן להחליף את סתימות האמלגם בסתימות לבנות. אך יש לשים לב שהרופא לא מחזיק סתימות לבנות שמכילות בי ספינול A. ולשקול היטב האם ההחלפה רצויה וחיונית לכם שכן, יש סיכון לחשיפה נוספת מוגברת לכספית. ניתן לבצע בדיקת כספית לפני ביצוע ההחלפה באמצעות הבדיקה בקישור הזה.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *