תרופות? לתמיד? חשבו על זה שוב!

סיפור מוכר ועצוב שסופו שמח. בעילום שם לבקשת המטופלת
סיפור שחוזר על עצמו בכל מיני וואריציות. ובטוח מוכר לכם מעצמכם או מקרוביכם.

הכל מתחיל כאשר נעמי (שם בדוי) בת ה48 שמה לב שלאחרונה היא סובלת מכאבי ראש לא מוסברים, דבר שהיא לא רגילה אליהם. שותה תרופה לכאבים, וכך חולף יום ועוד יום, כאשר היא יודעת שלהרבה אנשים יש כאבי ראש, וזה בטח החום, ואו שלא שותה מספיק מים. ופתאום מתווספים עוד סימנים כמו תחושת חום בגוף, וכפות ידיים אדומות, וחולשה לא ברורה.
החליטה נעמי לגשת לרופא המשפחה, שם הרופא מודד לה לחץ דם וואוו מאיפה זה הגיע פתאום? מעולם לנעמי לא היה לחץ דם גבוה, כל כך גבוה 190/90 שהרופא מיד הורא על תרופה להפחתת הלחץ דם.

נעמי כמובן חוששת מאד ונוטלת את התרופה המיועדת. עובר שבוע עובר שבועיים ואין שום שינוי. התסמינים נשארו. הרופא ממליץ לנעמי לגשת לרכוש מכשיר לניטור לחץ דם ונעמי ניגשת ורוכשת ואין שינוי מהותי בלחץ הדם. הרופא אומר בוא ננסה שילוב של 2 תרופות.

הלחץ דם יורד אבל בהחלט לא מאוזן. המדדים עומדים בממוצע על 145/85. והרופא אומר זה כרגע מה שניתן לעשות ולא שולח אותה לשום בדיקה.

לאחר כמה ימים נעמי מתחילה להשתעל, שיעול נבחני שלא עוזב אותה והיא אומרת לעצמה אולי חטפתי צינון? שפעת?!
אבל כך חולפים שבועות והשיעול לא עוזב. נעמי ניגשת לרופא והוא שולח אותה לצילום ריאות, שם כל הממצאים תקינים. ואומר לה שתקח סירופ נגד שיעול.

הסירופ קצת מקל על נעמי אבל זה לא נראה שהשיעול עוזב. נעמי לא מעשנת, אבל חושבת שאולי זה בשל העישון הפסיבי של בעלה התחיל להשפיע גם עליה.

יחד עם השיעול מופיעה חולשה איומה, וסחרחורות. נעמי מרגישה איך איכות החיים שלה מתחילה להיפגע, היא כבר לא בת 48 שהיתה אלא מרגישה 20 שנה יותר. ניגשת לרופא והרופא שולח לרופא אוזן וגרון. והרופא רושם לה אנטי היסטמינים לטיפול בסחרחורות.

עוברים 3.5 שנים ונעמי מבצעת בדיקות דם שגרתיות. ולפתע מגלה ערכי כולסטרול גבוהים וסוכר גבולי. הרופא מבקש שתגש אליו בדחיפות ומורא לה להתחיל תרופות להורדת כולסטרול ושתגש לדיאטנית לשנות את תזונתה.

נעמי מתחילה את התרופות אבל לאחר שבועיים מתחילים כאבי שרירים. מאיפה זה הגיע פתאום? היא תוהה לעצמה. זהו, הזדקנתי. טוענת.

הדיאטנית עושה כמה שינויים בתפריט של נעמי כמו הגבלת פירות, אכילת לחם שמסומן עליו שמתאים לסוכרת. ונעמי ממשיכה בשגרת חייה.

לנעמי יש סל תרופות והיא רק בת 51.5, 2 תרופות ללחץ דם שגורמות לה לשיעול. תרופה לסחרחורות. תרופה לכולסטרול שגורמת לה לכאבי שרירים, ובהמשך צפוייה לה גם תרופה לסוכרת.

נעמי מחליטה שהדרך שבה טופלה עד כה לא נכונה. וניגשת אליי ליעוץ. בניתי לה תוכנית מקיפה של כל השינויים שעליה לבצע באורח החיים. נעמי היתה נחושה לרדת מהתרופות ולהבריא את גופה.

הצגתי בפני נעמי את תופעות הלוואי האפשריות של כל תרופה. תרופות ללחץ דם יכולות לגרום לשיעול וסחרחורות. תרופות להורדת כולסטרול יכולות לגרום לכאבי שרירים.

הוחלט ליידע את הרופא בשינויים שנעמי מעוניינת לבצע. וכשלב ראשון נעמי הורידה את האנטי היסטמינים בשיתוף פעולה של הרופא המקסים. לאחר מכן החלה פעילות גופנית ושינוי תזונתי מוקפד. נעמי השילה 7 קילו ממשקלה, וביצעה בדיקות דם לאחר 3 חודשי טיפול. ערכי הכולסטרול ירדו עוד, הלחץ דם ירד עוד. והרופא אישר להוריד מינונים של התרופות.

היום לאחר 9 חודשי טיפול. נעמי ללא תרופות. מדדים מאוזנים. ללא תופעות הלוואי. מרגישה חיונית צעירה ובריאה.

והכל שאלה של איזו רפואה אנחנו בוחרים. נעמי בחרה ברופאה אחרת. והצליחה.

שנדע לבחור נכון
אנחנו הרופא של עצמנו
נטלי גל – נטורופתית למשפחה N.D


עמיר אלבז

עמיר אלבז גבר בן 33 שהגיע אליי לכמה יעדי טיפול:

  1. הכוונה תזונתית תומכת פעילות גופנית, הפחתת אחוזי שומן ואכילה בריאה ומגוונת שתספק לגוף מספיק חלבון בריא בתפריט, ניסיון החלפת אבקת החלבון החלב (פרה) בשייקים בחלופה טבעונית בריאה.
  2. טיפול בעייפות, מיגרנות, והתכווצויות שרירים מהן סבל תקופה ממושכת ללא פתרון.
  3. אבחון בדיקות הדם והתאמת תוספי תזונה במידת הצורך.
  4. הכוונה ולימוד על חלופות הרפואה הקונבציונלית בעת מחלות זיהומיות ועוד.

עמיר עבר תהליך שלם של תובנות והכרת עולם שלם חדש ועדיין נמצא בתהליך של שינויים. עמיר מרגיש מצויין, כבר לא סובל מעייפות, ללא מיגרנה! וללא התכווצויות שרירים. במעקב מולי תזונתית, ובריאותית, ומגלה כל הזמן כמה ששינוי אורח חיים היא הדרך הנכונה ביותר לבריאות גם לאדם שעוסק בספורט יום יום ובמיוחד למי שמעוניין לשפר ולשמור על בריאותו. כמובן שכבר לא שותה שייקים עם אבקות חלבון חלב פרה, אלא עם ספירולינה ופירות שנותנים לו אנרגיות וכוח וחלבון בכמות מספקת כחלק מהתפריט המגוון.

 מיכל

“לאחר שהתמיכה שלך במהלך ההריון הוכחה כמועילה כל כך, הפכת באופן טבעי לרופאת המשפחה הטבעית המועדפת שלנו. רציתי להודות לך על הליווי המסור של משפחתנו, על כל פניו: על הייעוץ בתזונת התינוקת, על הטיפולים שהצעת למחלות החורף של הילדות הגדולות, על טיפול בבעיות כרוניות ואוטואימוניות, על התאמת התוספים, על ניתוח תוצאות בדיקות הדם של כל בני המשפחה, ועל הייעוץ השוטף והמסור.

הייחוד שלך בעיניי הוא השילוב בין הזמינות הגבוהה שלך, הנדיבות שבה את חולקת מהידע הרב שלך, העדכניות שלך והעובדה שאת נמצאת במחקר וחיפוש מתמיד אחרי המענה המתאים ביותר לכל בעיה. במצבים שונים הצלחת להמיר טיפולים בתרופות כימיות קונוונציונליות בטיפולים מזיקים פחות שהתגלו כאפקטיביים לא פחות.

קשה להשוות את האופן שבו את מטפלת בבריאות המשפחה לאופן שבו רפואה קונבנציונלית מטפלת בה. בצניעות וברגישות, מבלי ללחוץ או לעורר רגשי אשם, את מצליחה להוליך אותנו אל נתיבי הבריאות.

כך, במקום לטפל במחלות שלנו, אנחנו תומכים בבריאות שלנו. ומעל לכל- הדאגה והאכפתיות שאת מפגינה כלפי המטופלים שלך, הם נדירים ולא יסולאו בפז.”

תודה מקרב לב  מיכל

גנית גולדפינגר

גנית גולדפינגר בת 36 מראשון לציון. גנית הגיעה אלי עבור הדרכה תזונתית ובריאותית לה ולארבעת ילדיה.

ההדרכה כללה: אבחון בדיקות דם, השלמת חוסרים תזונתיים, התאמת תפריטים, חיזוק הגוף לאחר הלידה, מעבר לתזונה טבעונית מאוזנת, והדרכה תזונתית לאלון בן החצי שנה. גנית רכשה תוכנית משפחתית שנתית, ליווי ותמיכה שלי בנושאים בריאותיים כמו התמודדות עם גזים, המלצות תזונתיות מותאמות אישית, ואבחון הבדיקות של כולם.

אני שמחה ללוות ולהדריך משפחות ליישום תזונה טבעונית ובריאות טבעית להם ולילדיהם, העונג כולו שלי 

לפרטים על תוכנית משפחתית שנתית צרו קשר

פז גולדפינגר

פז גולדפינגר, אישה בת 26 מראשון לציון, שנכנסה להריון ראשון בהיותה טבעונית. פז הגיעה אלי כאשר היא מאד חוששת בגלל הלחצים הסביבתיים (משפחה/רופא וכו’) ורצתה להיות בטוחה שפועלת באופן הכי בריא ונכון לה, ולעוברה.

בפגישה הראשונה עברתי על כל בדיקות הדם שהיו ברשותה, תשאלתי אותה לעומק כדי להבין את מצבה הבריאותי, עברנו על התפריט הנוכחי שלה ולאחר האבחון המקיף בניתי לפז תוכנית טיפול מותאמת אישית להריון עם כל הדגשים החשובים ביותר: תפריט טבעוני מזין ומגוון לפי בדיקות הדם והצרכים שלה האישיים, הסבר והתאמה של תוספי תזונה (מה חשוב עבורה אישית ומה פחות, לכמה זמן לקחת באילו מינונים), הסבר על כל הבדיקות שנעשות הלאה בהריון, לפי שלבים. תמיכה לתחילת ההריון וכל הדגשים החשובים בנושא.

פז בחרה בתוכנית ליווי שנתית, ולאורך ההריון, היינו בקשר הדוק. לאורך ההריון פז הגיעה מספר פעמים לבדיקות אצלי בקליניקה: מדידת לחץ דם, תשאול בריאותי כדי לוודא שהכל מתקדם כראוי, רענון וגיוון התפריט, והמשך מעקב בדיקות דם. לקראת הלידה עשינו פגישת הדרכה מקיפה לגבי אפשרויות מקום הלידה (לפי רצונותיה של פז), הציפיות שלה מהלידה והסבר על מה אכן ראוי לצפות ואו לא לצפות שיקרה, מה קורה אחרי הלידה, איזה בדיקות עושים לתינוק וכל הדברים החשובים שכדאי שכל אמא תדע – כי אני מאמינה שידע שווה אמא יותר רגועה.

במזל טוב ובהתרגשות גדולה (גם שלי 🙂 ) פז ילדה לפני כחודשיים את בנה הבכור אופיר, והגיעה אלי למעקב אחרי לידה, כדי להמשיך לחזק אותה, להדריך אותה לגבי ההנקה, הטיפולים הטבעיים לתינוק, ובעתיד הלא רחוק גם התאמת תפריט לטעימות